ЄС змінює правила вирощування ГМ культур

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

ЄС дав урядам більше повноважень вирішувати, чи садити генетично модифіковані (ГМ) культури, вирощування яких сильно обмежено в Європі

Європейський парламент прийняв новий закон про надання державам більшої гнучкості у цьому питанні.

Кукурудза - MON 810 - це єдина ГМ культура, що комерційно вирощується в ЄС.

Хоча Євро депутати і міністри погодилися надати державам більше гнучкості, науковці ЄС будуть як і раніше грати ключову роль при наданні дозволів.

ГМ-культури широко використовується в США та Азії, але багато європейців побоюються їх впливу на здоров'я людей та дику природу.

Це один з найскладніших питань на переговорах ЄС-США по угоді про вільну торгівлю, це структура с/г Європи, в тому числі використання ГМО, що значно відрізняються від такої у Північній Америці.

Новий закон поширюється лише на харчові сільськогосподарські культури і не стосується ГМО, що використовуються в кормах для тварин, які ще можуть увійти в харчовий ланцюг людини побічно.

У липні минулого року новий президент Єврокомісії, Жан-Клод Юнкер заявив, що зміни в законодавстві були необхідні, оскільки відповідно до діючих правил "Комісія за законом зобов'язана дозволяти імпорт і переробку нових ГМО [генетично модифікованих організмів], навіть у тих випадках, коли більшість держав-членів виступають проти їх використання".

Іспанія є найбільшим виробником MON 810 в Європі, з 137 000 га, як свідчить Європейська комісія.

Тим не менш, MON 810 займає лише 1,56% від загальної площі вирощування кукурудзи в ЄС.

MON 810 надходить у продаж від біотехнології гіганта США Monsanto і модифікована, щоб бути стійкою до шкідника Євроейського кукурудзяного метелика.

Ця кукурудза, заборонена в Австрії, Болгарії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини та Люксембурзі.

Джерела

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти