Банникова Марія Олександрівна

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук
Банникова Марія Олександрівна 2006.JPG

Старший науковий співробітник
Кандидат біологічних наук

Контакти

Телефон: +380 44 526-14-67; E-mail: mbannikova(а)icbge.org.ua

Список наукових праць





Закінчила у 1982 р. Ленінградський державний університет за спеціальністю біолог-генетик.

В 1982-1985 рр. навчалась в аспірантурі Ленінградського державного університету. З 1985 р. працювала молодшим науковим співробітником відділу цитофізіології та клітинної інженерії, з 1992 р. - науковим співробітником цього ж відділу (з 2000 р. - відділу генетичної інженерії), з 2003 р. – старшим науковим співробітником відділу генетичної інженерії.

В 1986 р. Банникова М.О. захистила кандидатську дисертацію на тему "Генетическое изучение цитодукции у дрожжей Saccharomyces cerevisiae" за спеціальністю 03.00.15- генетика. Кандидатська дисертація була присвячена вивченню ядерно-цитоплазматичних взаємовідносин у деяких штамів хлібопекарських дріжджів.

В 1985-1988 рр. займалась вивченням ядерно-цитоплазматичних взаємовідносин у вищих рослин. Нею були отримані соматичні гібриди та цибриди між представниками родини пасльонових (тютюн+атропа) і іншими вищими рослинами (тютюн+горох). З 1991 р. займалась введенням в культуру, вивченням процесу регенерації і генетичної трансформації у цукрового буряка.

Банникова М.О. брала участь у виконанні двох проектів в рамках МНТК "Биоген", була керівником проекту ДКНТ (програма "Біотехнологія").

В 1992-2008 рр. Банникова М.О. була вченим секретарем відділу цитофізіології та клітинної інженерії (з 2000 р. - відділу генетичної інженерії). В 2008-2010 рр. була заступником завідувача відділу генетичної інженерії. В 1995-1997 рр. була стипендіатом Президента України.

В останні роки Банникова М.О. брала участь у роботі над проектами «Розробка методів та одержання препаративних кількостей фармакологічно цінних білків людини шляхом їх гетерологічної експресії в рослинних системах» та "Отримання трансгенних форм картоплі вітчизняної селекції зі стійкістю до колорадського жука" в рамках ДНТП "Біотехнологія рослин і біобезпека", «Одержання препаративних кількостей фармакологічно цінних білків людини шляхом їх транзієнтної експресії в рослинних системах» (2004-2006 рр.) в рамках комплексної програми наукових досліджень НАН України “Новітні медико-біологічні проблеми та навколишне середовище людини” та «Отримання білків тваринного та мікробного походження шляхом транзієнтної експресії in planta» (2007-2009 рр.) в рамках комплексної програми наукових досліджень НАН України “Новітні медико-біологічні проблеми та оточуюче середовище людини”, інноваційними проектами «Розробка технології препаративного одержання фармацевтичних рекомбінантних білків в рослинах на прикладі соматотропіну людини» (2005 р.) та “Впровадження методів оцінки вмісту генетично модифікованих компонентів в продуктах харчування, кормах і парфюмерно-косметичних виробах” (2005 р.). В 2010 р. Банникова М.О. бере участь у виконанні іноваційного проекту «Моніторинг селекційних зразків кукурудзи на наявність спонтанно занесених трансгенних подій, що зареєстровані в Європейському Союзі.».

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти
Іншими мовами