Дитя трьох батьків. Євгеніка отримує законодавчу базу

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Британський парламент дозволив використовувати ДНК трьох осіб при штучному заплідненні

Палата лордів більшістю голосів затвердила законопроект, - пише espreso.tv та BBC News. До серпня 2015 року належить розробити порядок застосування таких генетичних процедур та вимоги до їх ліцензування.

Перша дитина від трьох батьків може з'явитися в країні вже в 2016 році. Британія стала першою державою в світі, яка дозволила практику штучного комбінування геному людини.

Рохроблена в Ньюкастлі технологія покликана боротися із генетичними захворюваннями, що пов'язані із мітохондриальною ДНК, перенесенням батьківського генетичного матеріалу до донорної яйцеклітини іншої (здорової) жінки.

"Закон про трьох батьків" є поправкою в пакет нормативних актів про штучне запліднення і ембріології. 3 лютого проект був затверджений в палаті громад. Проти нього виступили більше 100 парламентарів, католицька церква тв правозахисники, але все ж він пройшов встановлену процедуру, витримавши голосування у верхній палаті парламенту. Прихильники нововведення бачать в ньому можливість знизити число вроджених захворювань. Опоненти документу побоюються, що це призведе до "конструювання" дитини виходячи з примхи батьків. Правозахисники вказують на відсутність досвіду застосування таких процедур: генетичні "коригування" можуть до невпізнанності змінити зовнішність плоду, а кожна зачата таким чином дитина приречена стати "піддослідним кроликом".

Джерела

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти