Антарктичний мох ожив після тисячолітнього заморожування

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

У ході експерименту дослідники "оживили" кілька паростків моху, які перебували в замороженому стані близько 1,5 тисяч років. Їх було знайдено у льодах Антарктики. За словами авторів експерименту, їм вдалося довести, що багатоклітинні організми (в даному випадку рослини) можуть виживати в екстремальних умовах помітно довше, ніж вважалося раніше.

Конвей і його колеги здійснили експедицію на територію Антарктичного півострова, льодовий покрив якого стрімко скорочується в останні роки через зміни клімату. У підошви одного з таких льодовиків вчені знайшли невелику "колонію" мохів виду Chorisodontium aciphyllum, який є одним з основних компонентів екосистем антарктичних островів і відкритих ділянок суші Антарктиди.

Автори статті вирізали кілька блоків з цієї колонії і вирушили в лабораторію, де вони вирахували вік моху радіовуглецевим методом і спробували оживити його. За їх розрахунками, він був похований під льодом приблизно 1,5 тисячі років тому. Незважаючи на настільки солідний вік, мох все ж був здатний до життя - через кілька тижнів після повільної розморожування в експериментальній камері з'явилися нові паростки Chorisodontium aciphyllum .

Це говорить про те, що мохи не поступаються бактеріям в здатності переносити екстремальні умови, а також розкриває один з можливих механізмів того, як відновлювалися екосистеми приполярних регіонів після відступу льодовиків і як перші рослини Землі виживали в далекому минулому.

Джерела

  1. Roads, E.; Longton, R. E. & Convey, P. Millennial timescale regeneration in a moss from Antarctica // Curr Biol - 2014, 24(6), p. R222–R223, 17 March 2014, DOI: http://dx.doi.org/10.1016/j.cub.2014.01.053
  2. Ученые успешно "оживили" мох, замороженный 1,5 тысячи лет назад РИА Новости
  3. Ученые вернули к жизни мох, замороженный 1,5 тысяч лет назад rg.ru
Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти