Вивчення «бородатих» коренів Artemisia tilesii Ledeb. / Остапчук А., Матвєєва Н. 2015

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Остапчук А.1, Матвєєва Н.2

1 Інститут мікробіології і вірусології НАН України, Київ, Україна
2 Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, Київ, Україна

In vitro A.tilesii plants (a); “hairy” root culture (b); HPLC study of artemisinin content (c); DPPH analysis of extracts from root lines (d)

Рослини роду Artemisia L. синтезують артемізин, сполуку з протималярійними властивостями. Метою нашої роботи було дослідження особливостей отриманих трансгенних коренів малодослідженого виду роду Artemisia, а  саме алеутського полину A. tilesii стосовно протирадикальної активності та накопичення артемізину у порівнянні з коренями контрольних рослин.

Висновки

Екстракти з «бородатих» коренів A. tilesii виявляли протирадикальну активність, рівень якої коливався у межах 68±10,96–94±6,96%, причому для однієї лінії коренів DPPH активність екстрактів виявилася вищою за активність екстракту з контрольних коренів. Трансгенні корені накопичували у процесі культивування in vitro артемізин, сполуку з антималярійними властивостями у кількості до 8 мг/г маси. Отже, досі практично не досліджені рослини алеутського полину A. tilesii є перспективними з точки зору їх використання у біотехнологічних дослідженнях як джерело біологічно активних сполук.

Джерела


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти
Іншими мовами