Квантова теорія допоможе в аналізі біологічних Big Data

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні компьютено-мережні технології дають змогу збирати величезні масиви даних в різних галузях науки, зокрема в біології та соціології. Однак добування потрібної інформації з вихідних «Big Data» зазвичай пов'язане із серйозними труднощами.

Зміст

Загальна практика

Зазвичай для цього будують мережу із об’єктів та їх зв’язків. Відносини між різними частинами мережі, незалежно від їх різноманіття, традиційно передавали простими зв'язками, що вело до втрати цінної інформації. Тільки недавно була запропонована більш загальна методологія уявлення соціальних, технологічних і біологічних систем як багаторівневих мереж, де кожен шар відповідає за свій тип взаємодій. Цей спосіб дозволяє більш повно описувати різні реальні системи, від шляхів транспортного сполучення до спільнот, але потребує складних алгоритмів для аналізу та подання даних.

Нове

Більш досконалий метод розроблено математиками Лондонського університету королеви Марії (QMUL) та іспанського державного університету Universitat Rovira i Virgili в Тарраґоні. Вони запозичили з квантової механіки випробувані там техніки виявлення відмінностей між двома квантовими станами, і застосували їх для виявлення в системі більш-менш однакових взаємозв'язків, які можна розглядати як надлишкові.

Переваги

Такий прийом дозволяє значно скоротити обсяг інформації, яка відображається та аналізується, що спрощує її розуміння. Він також зменшує витрату комп'ютерних ресурсів на обробку великих обсягів багатовимірних реляційних даних.

Перевірка на реальних даних

Автори протестували свій метод на декількох великих відкритих наборах даних, які стосуються наукової кооперації, світовий мережі експорту-імпорту харчової продукції, лондонському метрополітену, мережі континентальних аероперевізок, генетичних взаємодій та терористичної активності. Він також може виявитися корисним для аналізу взаємозв'язку підрозділів і філій великих компаній, для виявлення характерних особливостей використання публічних сервісів і скрізь, де одночасно відбувається безліч різноспрямованих взаємодій.

Джерела

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти