До 30-річчя Незалежності України / Бібліотечна виставка

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук
1280px-Maria Prymachenko. Flowers for Peace. 1965.jpg
У третє тисячоліття людство увійшло з глибокими знаннями в області наук про життя та величезним потенціалом їх практичного використання. Перш за все йдеться про сукупність біотехнологічних практик, що істотно вплинули на життєдіяльність суспільства. Біотехнологія - одна з найдавніших і водночас одна з наймолодших наук і галузей промисловості. Людство здавна опанувало на практиці різні процеси біотехнології. Ще із біблійських часів було відоме виноробство, випікання хліба, а дещо пізніше - одержання кисломолочних продуктів, квашеної капусти, медових алкогольних напоїв, силосування кормів тощо. Стародавні народи інтуїтивно використовували прийоми та способи виготовлення продуктів, які сьогодні ми відносимо до біотехнологічних.


Зміст

Наш Інститут ровесник Незалежної України

В червні 1990 року на базі Відділення клітинної біології та інженерії Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного було створено Інститут клітинної біології та генетичної інженерії АН УРСР, а незалежність України проголошено в серпні 19991 року. Ці три десятиріччя були непростими і для України, як держави та для народу України, так і для Інституту … так і для колективу Інституту. І долаючи труднощі та перешкоди колектив впевнено проторює шлях до нового в розвитку таких наукових напрямках як біотехнологія, радіобіологія, екологія. На сьогодні в Інституті функціонують такі відділи:…

Відділ генетичної інженерії

Сучасна біотехнологія рослин - сума технологій, які розвинені із молекулярної та клітинної біології рослин, - нова стадія в розвитку технології селекції рослин.

Розвиток біотехнології в Україні йде в ногу з часом. Перші дослідження проводились ще 70 роки минулого століття почесним директором Інституту академіком Ю.Ю.Глебою.В основі сучасної біотехнології клітинними та молекулярними методами створюються, нові сільськогосподарські рослини зберігаються зникаючі види, поліпшується екологія довкілля, методами біотехнології створюються нові ліки в рослинах, розробка наукових засад збереження різноманіття рослин. Сучасна біотехнологія рослин - сума технологій, які розвинені із молекулярної та клітинної біології рослин, - нова стадія в розвитку технології селекції рослин.

Відділ молекулярної генетики

Основними напрямками досліджень Відділу молекулярної генетики наразі вважаються:

  • створення нових функціональних векторів для генетичної трансформації рослин, важливих для сільського господарства;
  • впровадження генно-інженерних біотехнологій для покращення характеристик рослин важливих сільськогосподарських культур (зокрема зернових);
  • розробку нових методів і протоколів детекції трансгенів у рослинах і рослинній сировині;
  • відпрацювання методик виявлення молекулярних маркерів в елітних сортах та лініях важливих сільськогосподарських культур для потреб селекції;
  • встановлення закономірностей і кореляцій успадкування економічно вигідних ознак, зчеплених з молекулярними маркерами;

дослідження регуляторних механізмів морфогенезу дріжджів та біотехнологія грибів

Відділ біофізики і радіобіології

Також дуже актуальна наукові дослідження відділу радіобіології. Найтяжчими для України та людства стали наслідки аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої в історії цивілізації техногенної катастрофи. Також забруднення навколишнього середовища відбувається в результаті переробки ядерного палива, випробувань ядерної зброї та інших. Науковці відділу проводять дослідження впливу радіації на рослинні організми, процесів та механізмів зумовлених впливом іонізуючого випромінювання на всіх рівнях – віл клітинного рівня до рівня біоценозів. Важливим сучасним напрямком досліджень Відділу є радіаційна біотехнологія за дії іонізуючого опромінення.


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти