Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2015 рік

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

У 2015 році наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України (ІКБГІ НАН України) ефективно працювала протягом року. Характерною ознакою підзвітного року було продовження наповнення електронних ресурсів бібліотеки, в тому числі і тих, що мають відкритий доступ із мережі Інтернет. Розширювався спектр надання послуг, пов’язаних з електронними комунікаціями. Був проведений аналіз ринку програмного забезпечення із відкритим вихідним кодом для відбору програмного забезпечення, що могло б бути використане для бібліотечного обліку, електронних каталогів та електронних депозитаріїв Інституту. Проведено випробування програмного забезпечення DSpace у локальній тестовій системі. Вдосконалено власне програмне забезпечення електронних каталогів на сайті Інституту: проведено оптимізацію відображення результатів пошуку на мобільних пристроях, додано посилання на повні тексти дисертаційних робіт та авторефератів з їх електронних каталогів. Протягом року нами доповнювалися та оновлювалися сторінки на сайті Інституту. Інакше кажучи, здійснювалося налаштування сучасної електронної наукової бібліотеки, наповнення електронного депозитарію, повнофункціональне представлення нашої наукової бібліотеки у світовій мережі Інтернет для зручної роботи усім бажаючим.

На жаль, потрібно відмітити зменшення робочого часу у 2015 році. Наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України працювала з 1 лютого по 31 липня чотири дні на тиждень із-за браку державного фінансування установи, а в серпні місяці була планова відпустка.

Станом на кінець 2015 року у бібліотеці було зареєстровано 81 користувача, з них з інших установ – 6. Вони відвідали бібліотеку 266 рази. Користувачам було видано 863 примірники видань, з них іноземних – 266. Відвідуваність і книговидача порівняно з минулим роком зменшилися майже в два рази.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалося в основному завдяки безкоштовним надходженням від видавництв «Наукова думка» – 14 примірників, «Академперіодика» – 6 примірників, Інституту енциклопедичних досліджень – 2 примірники.

В 2015 року бібліотека отримала в дар від родичів покійного наукового співробітника Інституту Момота Василя Павловича 71 примірник книг з яких – 7 іноземними мовами, та дві авторські книги від доктора біологічних наук Олександра Миколайовича Міхєєва.

Передплачувалося 12 назв фахових періодичних видань України протягом усього 2015 року, а також 1 назва російського періодичного фахового видання на перше півріччя.

Три томи журналу «Цитология и генетика», який видається Інститутом клітинної біології та генетичної інженерії НАН України було обміняно на:

  • журнал «Біополімери і клітина» (бібліотека Інституту молекулярної біології та генетики НАН України);
  • журнал «Інтродукція рослин» (бібліотека Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України) та;
  • «Український ботанічний журнал» (бібліотека Інституту ботаніки НАН України).

Всі електронні списки «Нові надходження по природничим і біологічним наукам», які надходили по електронній пошті з Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБВУ) були розіслані на електронну адресу 74 науковим працівникам нашого Інституту.

Окрім фонду нашої наукової бібліотеки активно використовувалися послуги міжбібліотечного абонементу (МБА). Так на протязі 2015 року користувачі бібліотеки отримали 17 примірників друкованих документів з фондів інших бібліотек. З фондів нашої бібліотеки було видано 11 примірників друкованих видань абонементам інших організацій. Варто відмітити позитивну тенденцію того, що з кожним роком стає все популярнішою послуга електронного МБА. Протягом підзвітного року 5 електронних документів іноземними мовами надійшло до нас електронною поштою з інших установ, які були розіслані користувачам нашого Інституту, а 3 електронні документи за вимогою було надіслано до інших наукових установ.

На кінець 2015 року електронний каталог налічував 2854 записів. Протягом року було введено в систему ІРБІС 253 бібліографічні записи та відредаговано 51 запис.

Протягом 2015 року проводилася робота з наповнення електронного повнотекстового зібрання авторефератів ІКБГІ НАН України.

З жовтня по грудень в бібліотеці була проведена чергова перевірка бібліотечного фонду. Втрачених видань не виявлено.

У 2015 році провідний бібліотекар брав участь у наступних заходах:

  • щорічній міжнародній науковій конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація», яка була проведена НБВУ 6-8 жовтня 2015 року;
  • науково-практичному семінарі «Особливості систематизації документів за УДК», який відбувся 15 жовтня 2015 року в ДНУ «Книжкова палата України ім. Івана Федрова»;
  • семінарі для керівників бібліотек НДУ НАН України «Підсумки та пріоритети діяльності бібліотек (показники та звітні форми за 2015 рік)», який був проведений 26 листопада 2015 року в НБУВ.

Детальніше головні показники роботи наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України у 2015 році даються нижче.

Приємно відмітити, що наша інноваційна бібліотечна робота нещодавно була відмічена нагородою. На Міжнародній науковій конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація», яка відбулася у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського 6-8 жовтня 2015 року, за багаторічну плідну працю, вагомі професійні здобутки у справі бібліотечно-інформаційного забезпечення головою Інформаційно-бібліотечної ради НАН України, академіком НАН України О.С. Онищенком було виголошено подяку та нагороджено грамотою провідного бібліотекара Коваленко Лідію Григорівну.

Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти