Момот Василь Павлович

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук
Момот Василь Павлович (2007-12-16).jpg

1 жовтня 1949 року - 31 січня 2014 року

Народився 1 жовтня 1949 року у селі Новий Калкаїв Семенівського району, Полтавської області. Після закінчення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Василь Павлович Момот 7 років працював науковим співробітником на кафедрі фізіології та біохімії рослин, де створив лабораторію культури клітин. Їм вперше у Радянському Союзі були виділені і культивовані протопласти тютюну.

З 1979 року Василь Павлович працював у відділі клітинної інженерії Інституту ботаніки імені Н.Г. Холодного спочатку на посаді інженера, потім старшого інженера, а з 1987 року – молодшого наукового співробітника.

Василь Павлович є автором створення міжтрибних гібридів між красавкою і тютюном, а також просторового розподілу хромосом у цибридах гібридах.

Василь Павлович був автором статей у міжнародних журналах таких, як Theoretical and Applied Genetics (1982, 1983, 1988 роки), Molecular and General Genetics (1987, 1991), Proceeding National Academia of Sciences of USA (1990, 1991).

З 1995 року брав участь у проекті в рамках INTAS. З 2001 року займався проблемами отримання соматичних цибридів у родині Solanaceae.

Василь Павлович вперше отримав і проаналізував морфологічно нормальні рослини складних міжтрибних гібридів, які об’єднують ядерний матеріал Atropa beladonna + Hyosciamus muticus + Nicotiana tabacum і пластом Salpiglossis sinuta.

Василь Павлович Момот був віртуозом своєї справи, чудовою творчою людиною, консультував і навчав студентів, аспірантів, пам'ять про якого назавжди залишиться у наших серцях.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти
Іншими мовами