Привіт Яна Сіндаровська з України / University of Gothenburg Staff Portal

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Новини: 23.03.23

2023 me-yana-sindarovskaya276px.jpg

П’ять запитань до Яни Сіндаровської, фізіолога рослин і запрошеного дослідника з України, яка перебуває тут, у Ботанхусеті, протягом чотирьох місяців.

Що ви досліджуєте, в якій галузі та які ваші наукові інтереси?

«Моєю першою «науковою любов’ю» були віруси – такі крихітні агенти, що мають величезний вплив на наше життя (ви пам’ятаєте про пандемію COVID-19?). Потім я зрозуміла, що можу зробити ще більше. Я можу модифікувати живі організми, щоб надати їм нових властивостей і переваг. Отже, тепер я біотехнолог і молекулярний біолог. Я використовую рослини та віруси, щоб отримати специфічні цінні білки, які можна використовувати в медичних або ветеринарних цілях».

З якого ви університету і яка ваша наукова та академічна освіта?

«Добре, щоб досягти успіху у своїй галузі, треба багато вчитися та бути вправним. Я здобула ступінь магістра в Київському національному університеті та ступінь доктора філософії в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії (ІКБГІ), працювала кілька років як аспірант у Тартуському університеті (Естонія) і, нарешті, повернулася до свого ІКБГІ. Тепер я отримую грантову підтримку від Гетеборзького університету для українських науковців під час війни».

Як це було проводити дослідження в Україні під час війни?

«Війна є війна! Немає значення, ким ви є, це все одно впливає на вас, вашу роботу та ваше життя. Але ми повинні бути сильними та робити свою роботу якомога краще в такій складній ситуації, тому що хтось воює на передовій, щоб захистити нас. Березень 2022 року для більшості з нас у Києві був особливо важким. Пам'ятаю свій жах, коли вперше в житті почула повітряну тривогу. Пару місяців ми працювали віддалено, але зараз Київ під захистом наших Збройних Сил, тому більшу частину часу ми можемо безпечно працювати в Інституті.

Ви маєте чотири місяці перебувати тут, на Факультеті біології та наук про навколишнє середовище (Department of Biology and Environmental Sciences). Які дослідження ви проводите під час свого візиту до Гетеборзького університету?

«Сьогодні кількість вуглекислого газу в атмосфері (CO2) різко зростає!» Я думаю, що всі чули про це. І рослин це насправді хвилює, оскільки CO2 є важливою частиною їхнього життя! Вони змінюють свої клітинні процеси, щоб адаптуватися та вижити в нових умовах. Ми вивчаємо, які рослинні білки беруть участь у регуляції клітинних процесів, індукованих CO2. Це допоможе нам забезпечити краще управління сільським чи лісовим господарством у майбутньому».

Як вам перебування в Гетеборзі та на кафедрі?

«Гетеборг – це казкове місце – дуже гарне та приємне місто. Мені подобається мій відділ BioEnv. Усі колеги такі доброзичливі та дуже досвідчені. Я рада бути частиною цієї команди. Мені подобаються заходи FIKA, вони справді об’єднують нас – дослідників з усього світу!»

Джерела

University of Gothenburg Logo 2023.jpg
Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти