FDA вперше схвалила вживання в їжу генетично модифікованої тварини

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) схвалило вживання в їжу генетично модифікованих лососів виробництва біотехнологічної компанії AquaBounty Technologies. Особливістю цього ГМ-лосося є те, що він росте набагато швидше своїх «природних» побратимів, що мешкають в диких умовах або в умовах рибної ферми. Крім того, ця подія примітна ще й тим, що державна комісія вперше схвалила до вживання в їжу генетично модифікований організм, який не є рослиною. Про це повідомляє Geektimes (Евгений @jeston), посилаючись на Business Insider.

Фото AquaBounty Technologies. На задньому плані - генетично модифікований лосось

Згідно існуючим вимогам, FDA піддала лабораторній перевірці три зразки лосося, два з яких не піддавалися ніяким генетичним маніпуляціям. У всіх риб були взяті на аналіз ряд ключових гормонів, таких як естрадіол, тестостерон, 11-кетотестостерон, Т3, Т4 і інсуліно-подібний фактор росту 1 (IGF1), після чого з'ясувалося, що «біологічно значущі відмінності» в досліджуваних речовинах відсутні. Крім того з'явилося підтвердження того, що незважаючи на більш швидке зростання ГМ-лосося, його поживність нічим не поступається «природній» формі цієї риби. Примітно, що на підтвердження безпеки вживання в їжу цього виду генетично модифікованої риби на найвищому державному рівні було потрібно більше 20 років.

Також було перевірено виробництво ГМ-лососів. Вони вирощуються в спеціальних басейнах на території Канади і Панами, причому були вжиті всі заходи щодо ізоляції риби від зовнішнього світу з тим, щоб генетично модифіковані організми не могли потрапити в зовнішнє середовище і почати конкурувати в харчовому ланцюжку з «природними» представниками виду. Щоб виключити можливість навіть потенційного схрещування між лососями з різними ДНК, все ГМ-особини конструюються жіночої статі і стерильними. За результатами інспекції виробництва риби складений багатосторінковий документ (pdf).

Цікаво, що від виробника не вимагається особливим чином маркувати ГМ-лососів для продажу. Згідно з правил FDA ця вимога є обов'язковою у випадку, якщо ГМ-продукт істотно відрізняється (наприклад, в живильній цінності) від продукту природного походження. Оскільки в даному випадку відмінності між ГМ-лососями і звичайними особинами не виявлено, то AquaBounty Technologies може маркувати свою продукцію в добровільному порядку.

Джерела


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти