Syn 3.0 – синтетичний організм, що має лише 473 гена

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук
Syn 3.0.jpg

Американські біологи створили мікроб Syn 3.0, ДНК якого має лише 473 гена, з яких призначення 149 на даний момент невідомо. Для порівняння людський геном включає 20-25 тисяч генів, а бактерія Mycoplasma genitalium містить всього 525 генів.

Мікроб є вже третьою розробкою генетика Крега Вентера та його колег. Syn 1.0 містив 901 ген. Виключаючи різні гени та розглядаючи їх відсутність на функціонування організму вдалося скоротили їх кількість до необхідного мінімуму. В результаті було отримано Syn 2.0, який став однією з перспективних проміжних версій.

Кінцевим результатом роботи став Syn 3,0 – цілком життєздатна істота, яка має геном довжиною близько 531 тисяч нуклеотидів ДНК. Мінімальний набір генів забезпечує виконання лише основних життєво важливих функцій. Це – синтез білків, що беруть участь у поглинанні поживних речовин, роботі з ДНК і такі інші.

Клітини Syn 3.0 швидко ростуть і розмножуються як звичайні бактерії. Для подвоєння їх кількості достатньо лише трьох годин. При цьому Syn 3.0 не містить нічого зайвого і, на думку розробників, може стати ідеальним модельним організмом, який замінить різні бактерії і дріжджі в багатьох експериментах з клітинної та молекулярної біології.


Джерела

Див. також


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти