USDA не буде регулювати деякі ГМО

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Міністерство сільського господарства США (USDA) не буде регулювати рослини, отримані новими методами, якщо їх можна було би одержати традиційними

Далі переклад бюлетеня USDA Animal and Plant Health Inspection Service


Служба інспекції охорони здоров'я тварин та рослин USDA надіслала цей бюлетень 28.03.2018 о 16:56

(Вашингтон, округ Колумбія, 28 березня 2018 р.) - Міністр сільського господарства США Сонні Пердью (Sonny Perdue) виступив із заявою, що містить пояснення щодо нагляду Міністерства сільського господарства США щодо рослин, вироблених за допомогою інноваційних методів вирощування, які включають в себе методи, що називаються редакцією генома.

Відповідно до своїх правил щодо біотехнології, USDA не регулює та не планує регулювати рослини, які в іншому випадку могли б розвиватися за допомогою традиційних методів селекції. Це включає в себе набір нових методів, які все частіше використовуються для виробництва нових сортів рослин, які не відрізняються від тих, які розроблені за допомогою традиційних методів селекції. Найновіші з цих методів, такі як редагування генома, розширюють традиційні інструменти для селекції рослин, оскільки вони можуть швидко і точно привносити нові ознаки, що потенційно може заощадити багато років чи навіть десятиліть, змусивши фермерів чекати розробки необхідних нових сорти.

"При такому підході, USDA прагне дозволити інновації, коли немає присутності ризику", сказав секретар Пердью. "У той же час, я хочу бути ясним для споживачів, що ми не будемо відступати від наших регуляторних обов'язків". Хоча ці культури не вимагають регуляторного нагляду, ми маємо важливу роль у захисті здоров'я рослин шляхом оцінки продуктів, розроблених з використанням сучасної біотехнології. Це роль, яку USDA відіграє вже понад 30 років, і я продовжу робити це дуже серйозно, коли ми працюємо над модернізацією наших орієнтованих на технології регламентів".

"Інновації в галузі селекції рослин мають величезну перспективу для допомоги у захисті сільськогосподарських культур від посухи та хвороб, одночасно підвищуючи харчову цінність та усунення алергенів", - сказав Пердью. "Використовуючи цю науку, фермери можуть і надалі задовольняти споживчі очікування щодо здорової та доступної їжі, виробленої способом, який споживає менше природних ресурсів. Це нове нововведення допоможе фермерам робити те, що ми прагнемо зробити в USDA: робити правильно і годувати всіх ".

USDA є одним з трьох федеральних агентств, які регулюють продукцію харчових та сільськогосподарських технологій. Разом із Міністерством сільського господарства США, Агентством з охорони навколишнього середовища (EPA) та Адміністрацією з харчових продуктів і лікарських препаратів (FDA) складають Coordinated Framework for the Regulation of Biotechnology, яка забезпечує безпеку цих продуктів для навколишнього середовища та здоров'я людей. Регламенти USDA спрямовані на захист здоров'я рослин; FDA контролює безпеку харчових продуктів та кормів; і EPA регулює продаж, розповсюдження та тестування пестицидів з метою захисту здоров'я людей та навколишнього середовища.

USDA продовжує тісно координуватися з партнерами EPA та FDA, щоб виконувати наглядові обов'язки та забезпечити відповідне регуляторне середовище. Це забезпечує безпеку продуктів, отриманих за рахунок нових технологій, одночасно сприяючи інноваціям.

Детальніше про інновації в селекції рослин та USDA

USDA прагне допомагати фермерам виробляти здорову та доступну їжу на постіній основі, яка захищає природні ресурси цієї країни та пропонує більше можливостей для споживачів. Завдяки інноваційним методам вчені можуть тепер створювати нові сорти рослин, які не відрізняються від тих, що розроблені за допомогою традиційних методів вирощування. Ці нові підходи до селекції рослин включають в себе такі методи, як редагування генома, і представляють величезні можливості для фермерів та споживачів, створюючи доступні рослини з властивостями, що можуть захистити сільськогосподарські культури від таких загроз, як посуха та хвороби; підвищен харчова цінность та відсутність алергенів.

Згідно нашої відповідальності щодо захисту здоров'я рослин, Міністерство сільського господарства США ретельно перевірило продукцію цих нових технологій, щоб визначити, чи вимагають вони регуляторного нагляду.

Оскільки USDA працює над модернізацією своїх правил щодо біотехнологій, бачення та спрямування роботи департаменту буде зосереджено на регуляторних ініціативах щодо ризику для здоров'я рослин.

Відповідно до своїх правил щодо біотехнології, USDA в даний час не регулює або не планує регулювати рослини, які в іншому випадку могли б розвиватися за допомогою традиційних технологій вирощування, якщо вони розробляються без застосування рослинного шкідника як донора або вектора, і вони не є самі рослини-шкідники. Це може включати сорти рослин з такими змінами:

  • Deletions - зміна рослини є виключно генетичною ділецією (вирізанням) будь-якого розміру.
  • Single base pair substitutions - зміна рослини вставкою однієї пари нуклеотидів.
  • Insertions from compatible plant relatives (Вставки від сумісних родичів рослини) - зміна рослини виключно введенням послідовності нуклеїнових кислот від сумісного родича, який би міг інакше перехреститися з організмом-реципієнтом і утворити життєздатне потомство шляхом традиційної селекції.
  • Complete Null Segregants - нащадок генетично модифікованої рослини, що не зберігає модифікації своїх батьків.

USDA продовжуватиме працювати з іншими відомствами виконавчої влади, нашими країни зацікавленими сторонами, торговельними партнерами та міжнародними організаціями для сприяння застосуванню цього науково обґрунтованого та практичного підходу, який захищає стан здоров'я рослин, одночасно дотримуючись технологічних досягнень відповідно до звіту "Report of the Interagency Task Force on Agriculture and Rural Prosperity".

Джерела

Читайте також


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти