День відкритих дверей в ІКБГІ НАН України / 2023

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук
Директор Микола Кучук та Станіслав Рушковський зі студентами

Цього року традиційний День відкритих дверей припав на п’ятницю 16 червня. У гості прийшли студенти генетики та біохіміки випускники 2-го курсу Навчально-науковий центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка та приєдналися усі охочі. Викладацький склад був представлений кандидатом біологічних наук доцентом кафедри біохімії Наталією Григорівною Ракшою та кандидатом біологічних наук доцентом кафедри загальної та медичної генетики Станіславом Ричардовичем Рушковським. Для упередження натовпу було сформовано дві екскурсії, до та після обіду. Світлини зберегли декілька приємних миттєвостей, а розповіді фахівців своєї справи суттєво поглибили знання дослідників-початківців. Оповідання про створення Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, а також його історичний розвиток приємно здивувало слухачів тим фактом, що засновник закладу, наймолодший, у свій час, академік НАН України і найталановитіший зараз науковець всесвітнього рівня Юрій Юрійович Глеба теж навчався у тому ж самому університеті, що й наші початківці.

Яна Сіндаровська лекція в укритті під час повітряної тривоги

На жаль, військовий стан несподівано і неприємно нагадав про себе і в цей ясний науковий день. Невдовзі після початку екскурсії було оголошено повітряну тривогу із-за ракетного обстрілу країни-агресора і тому відвідувачі та співробітники були вимушені спуститися до найближчого укриття. Проте, і там допитливі уми час не згаяли – розібрали матеріал про транзієнтну експресію фармацевтичних білків у вищих рослинах, викладений науковим співробітником відділу генетичної інженерії рослин к.б.н. Яною Рудольфівною Сіндаровською у вигляді захоплюючої презентації. Як бачимо, темним силам ніколи нас не здолати!

Директор Микола Кучук розповідає про Інститут


Впевнившись у безпеці, директор Інститут академік НАН України Микола Вікторович Кучук, виголосив вітальне слово та розповів гостям про напрямки діяльності установи, перспективи побудови кар’єри науковця в галузі трансмісійної генетики – найновішого розділу інженерії живих організмів.


Окрім того, ще цілому ряду співробітників ІКБГІ НАН України вдалося внести свій вклад і виступити. Вони розповіли про наступне:

Директор Микола Кучук та Богдан Моргун зі студентами
Аспірантка Юлія Римар розповідає про продихи
Наталія Щербак про біолістичну трансформацію


Уклінно Вам дякуємо всім нашим гостям за зацікавленість у нашій науково-дослідницькій роботі!

Куточок волонтерської роботи

Ми також продовжуємо нашу активну волонтерську діяльність та висловлюємо щиросердечну вдячні Об’єднаним силам оборони України за надану можливість безпечно жити і продовжувати працювати за фахом на благо української та світової наукової спільноти, за нагоду зустрічатися і ділитися нашими надбаннями з підростаючим поколінням, яке у скорому майбутньому сформує потужну рушійну силу відбудови України та забезпечення її процвітання на міжнародній арені!

Людмила Льошина про вторинні метаболіти


Приємно відмітити, що наші обопільні щорічні зустрічі продовжують неймовірну традицію, започатковану ще у далекі 1980-ті роки осяяну спраглим до пізнання молодим науковим колективом генних інженерів та клітинних біологів. Тож, з радістю запрошуємо Вас завітати до Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України і наступного літа!

Наталія Ракша та Богдан Моргун з групою біохіміків
Катерина Листван про хроматографію
Ольга Овчаренко про генетичну інженерію пасльонових
Ольга Овчаренко та Станіслав Рушковський давні колеги
Викладач Станіслав Рушковський під час екскурсії
Яна Сіндаровська лекція в укритті під час повітряної тривоги
Ірина Нітовська про трансформацію злаків
Наталія Щербак демонструє культиваційну кімнату
Ольга Овчаренко про культури in vitro

Посилання

  1. Коротний опис події на сайті Національної академії наук України >>>
  2. Повідомлення на сайті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка >>>
Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти